Aktualności

Pojedynek 2GUN - Shoot off ( Karabin+ Pistolet ) o Puchar GLI Militaria 22.09.2019

Zapraszamy na IV Edycje zawodów " Pojedynek 2GUN - Shoot off ( Karabin + Pistolet ) o Puchar GLI Militaria " ,
które odbędą się 22.09.2019 na strzelnicy klubowej w Mutowie dawne Piotrkówko koło Szamotuł
 
Uwaga !
Przypominamy, że wśród wszystkich strzelców , którzy wezmą udział w minimum 3 edycjach oraz będą na ostatnich zawodach zostanie rozlosowany pistolet XDM-9 3,8 Compact.
Zapisy od godz.9.00 do 10.00 w dniu zawodów.
Dodatkowa : Strzelba Dynamiczna - 1 Tor .
Zawody wpisane do kalendarza WZSS .

 

Regulamin Konkurencji – Pojedynek 2GUN ( Karabin + Pistolet )
1. W zawodach stosuje się przepisy Karabin i Pistolet IPSC z wyjątkami wynikającymi z niniejszego regulaminu.
1.1.Karabinki na amunicje 9 mm nie są dopuszczone . 
2. Pojedynek przeprowadzony zostanie w dwóch klasach : Standard i Open .
3. W zawodach stosuje się wyłącznie metalowe cele reaktywne . 
3.1. Tor składa się z dwóch identycznych symetrycznych zestawów 6 (sześciu) celów karabinowych oraz 5 (pięciu) celów pistoletowych z których jeden – najbardziej wysunięty z zestawu do osi toru cel pistoletowy stanowi cel końcowy. 
3.2. Przed każdym zestawem celów – w odległości 40-50 m (karabin) oraz 8- 10 m (pistolet), znajduje się stanowisko strzeleckie. Każde ze stanowisk oddalone jest w identycznej odległości od zestawu celów .
3.3. Zadaniem zawodnika jest przewrócenie 6 (sześciu) celów karabinowych z karabinu odłożenie zabezpieczonego karabinu do urządzenia do odkładania broni , pobranie pistoletu i przewrócenie 5 (pięciu) celów pistoletowych , przy czym po przewróceniu 4(czterech) celów pistoletowych, a przed przewróceniem ostatniego celu (końcowego) zawodnik ma obowiązek wykonania zmiany magazynka.
4. Zawody składają się z rundy eliminacyjnej, rundy zasadniczej oraz finału. 
4.1. Podczas rundy eliminacyjnej każdy z zawodników ma możliwość dwukrotnego ostrzelania zestawu celów, a jego wynikiem jest czas uzyskany podczas najlepszej z podjętych prób. Jeżeli zawodnik naruszy zasadę opisaną w pkt. 3.3. próba uznawana jest za straconą. 
4.2. Podczas rundy zasadniczej zawodnicy strzelają pojedynek w parach zgodnie z zaszeregowaniem oraz zgodnie z grafikiem rozgrywek. Pojedynek wygrywa zawodnik, który zgodnie z zasadą opisaną w pkt. 3.3., pierwszy przewróci swój zestaw celi. Cele końcowe powinny być tak ustawione, aby możliwe były sprawdzenie, który wcześniej został przewrócony. 
4.3 Zawodnik, który w grafiku rozgrywek zapisany jest w wyższym wierszu rozpoczyna pojedynek na prawym stanowisku (patrząc w stronę kulochwytu).
4.4. Pojedynek w finale rozgrywany jest do dwóch wygranych, w pozostałych przypadkach do dwóch przegranych. Po każdej próbie zawodnicy zamieniają się stanowiskami. 
4.5. Jeżeli którykolwiek zawodnik naruszy procedurę strzelania, przegrywa pojedynek. 
4.6. Jeżeli obaj zawodnicy naruszą procedurę strzelania, obaj przegrywają pojedynek.
5. Strzelanie w rundzie eliminacyjnej odbywa się kolejno przez wszystkich zawodników zgodnie z wpisem na liście startowej .
6.Pozycja startowa : Karabin na wysokości pasa , przeładowany , zabezpieczony , pistolet w urządzeniu do odkładania broni z podpiętym magazynkiem , komora nabojowa pusta .

Partnerzy

  • 1
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok