KS TARCZA SZAMOTUŁY

Klub Strzelecki

Klub strzelecki Tarcza Szamotuły powstał na poczatku 2006 roku. Pierwszy zarząd to Irenusz Chudy prezes,  Arkadiusz Tecław zastepca prezesa, Marian Płachecki sekretarz, Henryk Weckowski skarbnik, oraz Wademar Jankowski i Przemysław Nowak członkowie zarządu.

Nie łatwym zadaniem było stworzenie statutu Klubu, zarejestrowanie stowarzyszenia w Starostwie Powiatowym oraz UMiG Szamotuły. Klub przeszedł procedure licencyjną i otrzymał 16 lutego 2007 roku licencje Polskiego Zwiazku Strzelectwa Sportowego. Od 2007 roku jesteśmy w strukturach Leszczynskiego Okregowego Związku strzelectwa. Poczatkowa liczba członków to 23 osoby. W tym okresie organizowaliśmy zawody z broni pneumatycznej i kulowej co przyciągało coraz wieksza ilość osób zainteresowanych tą dyscypliną sportu.

Na początku 2009 roku Walne Zgromadzenie wybrało nowy zarzad w składzie Przemysław Nowak prezes, Arkadiusz Tecław zastepca prezesa, Ryszard Wegner sekretarz, Henryk Węckowski skarbnik, oraz Janusz Broniarczyk i Rafał Starosta członkowie zarządu. Zebranie Walne 2012 przyniosło zmiany, odszedł Arkadiusz Tecław, Janusz Broniarczyk, Rafał Starosta. Nowym vice prezesem został  Jurand Koput, w skład zarządu wszedł Grzegorz Pytel oraz Witold Trybulec. W 2013 skarbnikiem został Jan Niedosik miejsce Witolda Trybulca w zarządzie zajął Henryk Węckowski. W skład Klubu wchodzi równeż sekcja strzelania dynamicznego IPSC. Którą zajmuje się Jurand Koput, a jej członkowie reprezentują nas w kraju oraz poza granicami.

Od lat organizujemy Okregowe zawody strzeleckie, strzelanie o Puchar Starosty Szamotulskiego, oraz Otwarte zawody z okazji Dni Szamotuł. Organizujemy szkolenia i zawody dla dzieci i młodzieży z Gminy Szamotuły. Byliśmy obecni w Brodziszewie, Kąsinowie, Kożlu, Myszkowie, Otorowie, Pamiątkowie, Piaskowie. W prowadzonej przez Leszczynski Okręgowy Zwiazek Strzelectwa Klasyfikacji klubów i sekcji w 2009 roku zajeliśmy wysokie 2 miejsce. W 2010 roku 1 miejsce, rok 2011 i 2012 okazał sie dla naszego klubu rokiem zwycięstwa. W 2013 klub zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji rocznej LOZS oraz pierwsze miejsce drużynowo.  Obecnie jest nas 105.

• 1